CX-80 do konca roka, rotačný motor pre ostatné modely. Čo ďalej pripravuje Mazda?

,
31. októbra 2023

Nová Mazda CX-60 mala premiéru minulý rok, zatiaľ čo Mazda CX-90 bola predstavená začiatkom tohto roka. Automobilka však plánuje ešte uviesť na trh minimálne dve nové SUV, a to päťmiestnu CX-70 pre americký trh a sedemmiestnu CX-80 pre Európanov. Čoho sa ešte od Mazdy dočkáme?

Vedenie automobilky už skôr prezradilo, že nový model CX-70 pre USA možno očakávať v najbližších mesiacoch, zatiaľ čo nad debutom modelu CX-80 stále visí otáznik. Na túto otázku však teraz odpovedal generálny riaditeľ spoločnosti Mazda Motor Europe Martijn ten Brink v rozhovore pre Automotive News Europe. Konkrétne na otázku, či sa CX-80 predstaví ešte tento rok, odpovedal: “Áno, stane sa tak do konca roka.”

Žiaľ, viac podrobností neprezradil, ale môžeme počítať s tým, že pôjde o takzvanú sedemmiestnu CX-60 alebo európsku verziu CX-90, ale s užšou karosériou. Mazda chce model CX-80 ponúkať nielen v Európe, ale aj v Japonsku a na ďalších trhoch.

Automobilka očakáva, že súčasný model CX-5 zostane aj v tomto roku najpredávanejším modelom značky, k čomu by mohla prispieť mild-hybridná benzínová pohonná jednotka.

Martijn ten Brink okrem iného nevylúčil, že nedávno predstavený rotačný motor v modeli MX-30 R-EV by sa mohol dostať aj do ďalších modelov. Konkrétne mal na mysli Model 3 a CX-30, keďže obe Mazdy zdieľajú rovnakú platformu ako MX-30, a preto by mohli ponúknuť aj netradičný plug-in hybridný pohon.

Mazda odhaduje, že do konca roka 2030 bude jej ročný predaj tvoriť 40 až 70 % elektrických modelov, čo je veľmi ambiciózny plán vzhľadom na to, že v súčasnosti ponúka jediné elektrické vozidlo MX-30.

Autor článku: https://mazdanews.cz

Zdieľať na Facebooku
Zdieľať na LinkedIn
Zdieľať na Twitteri

Mohlo by vás zaujímať