Kúpiť nové auto alebo jazdenku? Odpoveď je jasná

25. apríla 2023

Dilema rozhodovania sa medzi kúpou nového alebo jazdeného auta je častým fenoménom. Nie každý sa však autám rozumie a vie si zvážiť pre a proti. Aj preto sme sa pre vás rozhodli spísať zopár postrehov.

Kúpa nového auta je pre mnohých ľudí veľkým snom a často je považované za zrkadlo úspechu. Pravda je však taká, že jazdené auto môže byť vo väčšine prípadov pre potenciálneho kupujúceho lepšou voľbou. V tomto blogu si preto povieme o výhodách kúpy jazdeného auta. 

Nižšia cena

Jednou z najväčších výhod kúpy ojazdeného auta je, že ich cena je nižšia ako cena nových áut. Ojazdené autá už boli používané a majú už na tachometri nejaké tie kilometre, čím ich cena klesá. Za rovnaké peniaze teda môžete kúpiť jazdené auto s vyššou úrovňou výbavy a pár kilometrami na tachometri, ako nové auto so základnou výbavou.

Menší pokles hodnoty

Depreciácia je pokles hodnoty auta z časového hľadiska a je najhlavnejším problémom investície do nového auta. Nové autá majú najväčšiu depreciáciu v prvých rokoch používania. To znamená, že po niekoľkých rokoch môže byť hodnota nového auta o niekoľko tisícok menšia ako bola jeho pôvodná cena. Jazdené autá najvyššou depreciáciou už prešli, a preto jeho cena bude klesať už omnoho pomalšie.

 

Nižšie náklady pri kúpe

Ojazdené autá majú tiež nižšie náklady na poistenie a registráciu. Pretože sú staršie a majú viac nabehaných kilometrov, nie sú také hodnotné ako nové auto a menej náchylné na krádeže a havárie. To znamená, že poistenie a registrácia jazdeného auta bude oveľa lacnejšie ako pri kúpe nového auta.

Lepší výber

Pri kúpe nového auta sa môže stať, že niektoré modely alebo farby nie sú momentálne k dispozícii a na jeho vyhotovenie by ste čakali niekoľko mesiacov. V prípade ojazdených áut je väčšia pravdepodobnosť, že sa nájde konkrétny model alebo farba, ktorú hľadáte a auto si môžete so sebou odviezť hneď po úhrade domov. 

Lacnejší servis

Ojazdené autá sú tiež oveľa lacnejšie na údržbu ako nové autá. Mnoho nových áut má dnes veľmi sofistikované technológie, ktoré môžu byť nákladné na opravy. 

Ak si chcete pozrieť ponuku našich jazdených áut, zastavte sa u nás vo Svätom Juri Na Pažití 9. 

Zdieľať na Facebooku
Zdieľať na LinkedIn
Zdieľať na Twitteri

Mohlo by vás zaujímať