Najlepšie aplikácie pre vodičov, ktoré Vám uľahčia cestovanie

16. októbra 2023

V cestovateľskej výbave každého moderného vodiča nechýbajú len mapy, ale aj smartfón plný šikovných aplikácií. Tieto aplikácie v telefóne vedia uľahčiť cestovanie, urobiť ho bezpečnejším a často aj oveľa zábavnejším.

Poďme sa teda pozrieť na tie najlepšie aplikácie pre vodičov, ktoré by mali byť na vašom smartfóne samozrejmé.

Google Maps

Začneme s aplikáciou, ktorú asi pozná každý z nás – Google Maps. Táto aplikácia je veľmi obľúbená medzi motoristami. Nielenže nám ukáže cestu od bodu A do bodu B, ale aj nám poradí, kde sa najesť, kde je najbližšia benzínka. Dokonca nám poradí kam sa oplatí ísť na výlet. Aplikácia disponuje funkciou Live View.

Používaním Google Maps si môžete vytvoriť pocit, akoby sme v aute mali vlastného sprievodcu, ktorý Vám radí, kedy zabočiť, kde sa vyhnúť premávke a kde si môžete dopriať prestávku. A to najlepšie na tom je, že túto aplikáciu môžete využívať úplne zadarmo.

Google Maps je navyše kompatibilná s Android Auto aj s Apple CarPlay. Medzi obľúbené funkcie tejto aplikácie patrí street view, optimalizácia trasy, či offline mapy.

Waze

Waze je ďalšia navigačná aplikácia, ktorá v sebe kombinuje silu komunity a technológie. Užívatelia totiž môžu nahlasovať rôzne udalosti na ceste, ako sú dopravné nehody, kontroly alebo rôzne prekážky. Tak viete vždy, čo Vás na ceste čaká. V prípade neočakávanej zápchy, opravy alebo nehody na ceste Vám waze ponúkne možnosť alternatívnej trasy a ušetrí Vám čas.

Tak ako Google Maps, aj Waze, sú kompatibilné s Android Auto a Apple CarPlay. V týchto aplikáciách máte možnosť výberu z množstva hlasov, ktoré budú Vašimi sprievodcami na ceste do Vášho cieľa. Využitím pokročilých technológií tieto aplikácie predpovedajú presný čas príchodu ešte predtým, ako na cestu vyrazíte. Svoju cestu môžete naplánovať tak, aby ste do cieľa dorazili včas a aby bola Vaša jazda bezpečná a pohodlná. Aplikácia je dostupná zdarma.

Sygic

Sygic je považovaný za jednu z najlepších navigačných aplikácií na svete, hoci jej používanie je spoplatnené. Užívatelia tejto aplikácie by Vám určite s radosťou odporučili jej zakúpenie.

Táto aplikácia Vám ponúka prístup k mapám z celého sveta a zároveň úzko spolupracuje so špičkovými firmami ako TomTom na zdieľaní týchto máp. Medzi najpopulárnejšie funkcie, ktoré používatelia obľubujú, patria dynamický asistent, dashcam a Head-up display. Pre zabezpečenie ešte lepšieho zážitku, aplikácia Sygic podporuje prepojenie s Android Auto či Apple CarPlay.

Sygic je Slovenská aplikácia !

Sygic Fuelio

Cestovanie autom je však oveľa viac ako len jazda od bodu A do bodu B. Pre vodičov je určite prínosné sledovať aj prejdenú vzdialenosť, spotrebu paliva či ceny pohonných hmôt. Práve tu Vám môže pomôcť aplikácia Sygic Fuelio.

eznamka

Skontrolovať platnosť Vašej diaľničnej známky je teraz veľmi jednoduché pomocou aplikácie eznamka. Táto užitočná aplikácia Vám ponúka nielen možnosť overenia platnosti Vašej známky, ale aj jej nákup priamo z pohodlia Vášho domova. Ďalšou výhodou je prehľad o platnosti všetkých diaľničných známok, čo je obzvlášť užitočné v prípade, ak spravujete viacero vozidiel.

HAKA System+

HAKA – Aplikácia pomáhajúca v boji proti krádeži automobilov. Tento vynikajúci nástroj Vám poskytne informácie o vozidle jednoducho nasnímaním jeho ŠPZ alebo VIN čísla. Môžete tak využiť túto aplikáciu na vyhľadanie odcudzených vozidiel a tak pomôcť ostatným. Ale to nie je všetko – aplikácia HAKA je schopná vyhľadávať aj nezvestné osoby.

Aplikácia HAKA pochádza zo Slovenska !

Park4night

Na záver aplikácia, ktorú si zamilujú všetci milovníci prírody a kempovania – Park4night. Táto aplikácia Vám ukáže najlepšie miesta na parkovanie alebo kempovanie vo vašom okolí. Takže už nemusíte stráviť hodiny hľadaním ideálneho miesta na prenocovanie, postará za vás táto skvelá aplikácia.

Takto by sme mohli pokračovať ešte dlho, pretože trh s aplikáciami pre vodičov je naozaj široký. Vyššie uvedené aplikácie sú však tie, ktoré by mali byť v telefóne každého vodiča, bez ohľadu na to, či cestujete len občas alebo ste na cestách neustále. Sú to malí pomocníci, ktorí Vám uľahčia cestovanie, urobia ho bezpečnejším a zároveň oveľa príjemnejším.

Zdieľať na Facebooku
Zdieľať na LinkedIn
Zdieľať na Twitteri

Mohlo by vás zaujímať